MO Home
A.net/MO
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
HAAC Indoor Championships
February 21st-22nd 2020 Maryville, Missouri, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2017 Feb 10th to Feb 11th
Results
News
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2011
2010
1
1
Media for 2017
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2017 Results - HAAC Indoor Championships
Feb 17th 2017, 9:46pm
Attending groups
RunnerSpace.com/IL
Invited groups
2017
HAAC Indoor Championships
Heart of America Athletic Conference
2017 Results - HAAC Indoor Championships
Published by
ResultsCentral
Feb 17th 2017, 9:46pm
Varsity - Mens
1.
Mid America Nazarene
168
2.
William Penn
124
3.
Baker
91.5
4.
Missouri Valley
77
5.
Grand View
75
6.
Benedictine (KS)
65.5
7.
Graceland
56
8.
Mt Mercy
47
8.
Central Methodist
47
10.
Clarke
16
11.
Avila University
9
12.
Culver-Stockton
3
Heptathlon - Mens
1.
Graceland
12593
2.
Baker
8798
3.
Central Methodist
4544
4.
Benedictine (KS)
4261
5.
William Penn
4135
6.
Culver-Stockton
3928
7.
Grand View
3539
Varsity - Womens
1.
Mid America Nazarene
155.5
2.
Benedictine (KS)
101
3.
Grand View
99
4.
Mt Mercy
87
5.
Clarke
82
6.
Graceland
71.5
7.
Baker
58
8.
Central Methodist
51
9.
Missouri Valley
34
10.
Avila University
28
11.
William Penn
10
12.
Culver-Stockton
1
Pentathlon - Womens
1.
Mid America Nazarene
9206
2.
Clarke
3058
3.
Missouri Valley
2965
4.
Baker
2744
5.
Grand View
2437
6.
Mt Mercy
2399
7.
Graceland
2380
8.
Culver-Stockton
2335
9.
William Penn
2251
10.
Benedictine (KS)
2120
Mens Results
Womens Results
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Devan Sawyerr
6.95a
Mid America Nazarene
2.
Fr
Maurice Davis
6.96a
Missouri Valley
3.
Fr
Chris Leiba
7.01a
William Penn
4.
So
Montae Spiller
7.02a
Graceland
5.
Fr
Isaiah Griffin
7.07a
Mid America Nazarene
6.
So
Stephen Conner
7.08a
Mid America Nazarene
7.
Jr
Malik Brown
7.10a
William Penn
Sr
Dejon Shaw
DQ
William Penn
60 Meter Dash
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Earl George
7.34a
William Penn
2.
Fr
Logan Lamb
7.35a
Baker
3.
Sr
Logan Prewitt
7.37a
Culver-Stockton
4.
Sr
Drew Gandy
7.40a
Central Methodist
5.
Sr
Stanley Thomas
7.48a
Graceland
6.
Fr
Donavan Switalski
7.51a
Graceland
7.
Jr
Seth Ahart
7.64a
Baker
8.
Fr
Chris Krystofiak
7.74a
Grand View
9.
Fr
Jeremiah Connealy
7.77a
Benedictine (KS)
10.
So
Christian Sarabia
7.84a
Graceland
11.
Fr
Zachary Kuntz
8.12a
Graceland
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Chris Leiba
7.01a
William Penn
2.
Fr
Isaiah Griffin
7.02a
Mid America Nazarene
4.
Fr
Devan Sawyerr
7.03a
Mid America Nazarene
3.
Fr
Maurice Davis
7.07a
Missouri Valley
5.
So
Montae Spiller
7.08a
Graceland
6.
So
Stephen Conner
7.08a
Mid America Nazarene
7.
Jr
Malik Brown
7.12a
William Penn
8.
Sr
Dejon Shaw
7.12a
William Penn
9.
So
Tyrell Hemingway
7.15a
Graceland
10.
Jr
Clifford Phillips
7.15a
William Penn
11.
So
Emil Ozoria
7.17a
Avila University
12.
Fr
Joseph Butler
7.18a
Benedictine (KS)
13.
Fr
Joel Barnes
7.19a
Mt Mercy
14.
Fr
Marcus Seaton
7.24a
Clarke
15.
So
Caleb Denman
7.25a
Mid America Nazarene
16.
So
Stacy Goodwin
7.27a
William Penn
17.
Fr
Trevon Stith
7.34a
Missouri Valley
18.
Fr
Kyren Martin
7.36a
Mid America Nazarene
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Devan Sawyerr
22.05a
Mid America Nazarene
2.
Fr
Isaiah Griffin
22.19a
Mid America Nazarene
3.
So
Tristin Elmore
22.72a
William Penn
4.
Fr
Chris Leiba
22.77a
William Penn
5.
Fr
Maurice Davis
22.83a
Missouri Valley
6.
So
Stephen Conner
22.99a
Mid America Nazarene
7.
Fr
Mykael Holliman
23.11a
William Penn
8.
So
Jerel Rawls
23.18a
Benedictine (KS)
9.
So
Kewon Slaton
23.20a
William Penn
10.
Fr
Armando Payan
23.22a
Graceland
11.
Fr
Trevon Stith
23.36a
Missouri Valley
12.
Fr
Tyrin Holder
23.39a
Culver-Stockton
13.
Fr
Daniel Headley
23.48a
Grand View
14.
Sr
Rick Gonzalez
24.66a
Mt Mercy
15.
So
August Stamp
24.68a
Mt Mercy
16.
Jr
Cedric Shell
25.74a
Graceland
17.
So
Michael Torres
26.66a
Graceland
18.
Fr
Takanya Redden
30.29a
Missouri Valley
Fr
Marcus Seaton
DQ
Clarke
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Devan Sawyerr
50.07a
Mid America Nazarene
2.
Sr
Clay Cory
50.22a
Grand View
3.
So
Jerel Rawls
50.33a
Benedictine (KS)
4.
Fr
Joshua Haskin
50.59a
Mid America Nazarene
5.
So
Kewon Slaton
50.86a
William Penn
6.
Fr
Brieon Randle
51.03a
Missouri Valley
7.
Fr
Tyrin Holder
51.04a
Culver-Stockton
8.
Fr
Kyren Martin
51.05a
Mid America Nazarene
9.
Sr
Birdsong Warren
51.36a
Baker
10.
Sr
Bryon Christensen
51.44a
Grand View
11.
So
Michael Torres
51.51a
Graceland
12.
So
Junior Diallo
51.66a
Mt Mercy
13.
So
Charles Hurt
51.86a
William Penn
14.
Fr
Takanya Redden
52.03a
Missouri Valley
15.
Fr
Mykael Holliman
52.12a
William Penn
16.
So
Alyjah Cooper
52.57a
William Penn
17.
Fr
Brandon Albaugh
52.70a
Grand View
18.
Fr
Matt Cox
56.66a
Grand View
Jr
Chris Wallace
DNF
Missouri Valley
600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Tyler Randall
1:22.30a
Baker
2.
Fr
Joshua Haskin
1:22.90a
Mid America Nazarene
3.
So
Johnny Geter
1:23.03a
Graceland
4.
Sr
Bryon Christensen
1:23.50a
Grand View
5.
Sr
Birdsong Warren
1:23.56a
Baker
6.
Jr
Robert Busch
1:24.00a
William Penn
7.
Sr
Jason Matthews
1:24.23a
Missouri Valley
8.
So
Charles Hurt
1:24.31a
William Penn
9.
So
Zelmon Knowles
1:25.03a
Mt Mercy
10.
Sr
Clay Cory
1:25.10a
Grand View
11.
Jr
Edison Clarke
1:25.52a
Mt Mercy
12.
Jr
Christopher Essman
1:25.55a
Missouri Valley
13.
Jr
Seth Acton
1:26.27a
Baker
14.
So
Mauricio Diaz
1:43.37a
Mt Mercy
Fr
Devon Young
DQ
Avila University
So
Emil Ozoria
DQ
Avila University
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
George Robinson
1:56.01a
Mid America Nazarene
2.
Jr
Robert Busch
1:58.22a
William Penn
3.
Jr
John Danner
1:59.07a
Benedictine (KS)
4.
Jr
Zack Johnson
2:00.04a
William Penn
5.
Sr
Tyler Randall
2:00.21a
Baker
6.
Jr
Nick Anderson
2:00.28a
Clarke
7.
Fr
Bobby Schopp
2:03.50a
Benedictine (KS)
8.
Jr
Rhett Gainey
2:04.43a
Grand View
9.
Fr
Daniel Griese
2:04.64a
Baker
10.
So
Miguel Obregon
2:06.65a
Culver-Stockton
11.
So
Johnny Geter
2:13.22a
Graceland
12.
Sr
Devin Stone
2:24.79a
Mt Mercy
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
George Robinson
2:34.49a
Mid America Nazarene
2.
Fr
Demarkous Nunnally
2:37.05a
Missouri Valley
3.
Jr
Zack Johnson
2:37.75a
William Penn
4.
Jr
Rhett Gainey
2:38.15a
Grand View
5.
So
Andrew Kaiser
2:38.20a
Benedictine (KS)
6.
Sr
Corey Matteson
2:39.23a
Baker
7.
So
Michael Marshall
2:41.33a
Mt Mercy
8.
Jr
Malik McCrary
2:42.15a
Clarke
9.
Fr
Jan Steinmueller
2:44.53a
Central Methodist
10.
Jr
Justin Smith
2:45.13a
Central Methodist
11.
So
Lucky Lovan
2:49.95a
Graceland
12.
Sr
Chris Dejoode
2:50.58a
Grand View
13.
Fr
Josh Morrow
2:51.46a
Grand View
14.
Fr
Jordan Graves
2:55.77a
Culver-Stockton
15.
Fr
Tyus Thompson
2:56.80a
Mt Mercy
Fr
Tyler King
DNF
Avila University
1000 Meters
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Drew Gandy
3:03.02a
Central Methodist
2.
Jr
Seth Ahart
3:04.92a
Baker
3.
Sr
Logan Prewitt
3:04.94a
Culver-Stockton
4.
Fr
Logan Lamb
3:05.07a
Baker
5.
Fr
Chris Krystofiak
3:05.94a
Grand View
6.
Fr
Jeremiah Connealy
3:07.95a
Benedictine (KS)
7.
Sr
Earl George
3:08.66a
William Penn
8.
Fr
Zachary Kuntz
3:10.55a
Graceland
9.
Sr
Stanley Thomas
3:17.74a
Graceland
10.
So
Christian Sarabia
3:21.43a
Graceland
11.
Fr
Donavan Switalski
3:26.27a
Graceland
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
John Danner
4:22.99a
Benedictine (KS)
2.
So
Derek Wilson
4:24.67a
Missouri Valley
3.
So
James Lindstrom
4:25.43a
Mt Mercy
4.
Fr
Lee Grim
4:26.05a
Mid America Nazarene
5.
Sr
Phil Davis
4:29.06a
Benedictine (KS)
6.
So
Colton Forster
4:29.48a
Mt Mercy
7.
Sr
Jamal Boma
4:30.97a
William Penn
8.
Jr
Joseph Linder
4:36.33a
Baker
9.
Fr
Ulises Ortiz
4:36.68a
Missouri Valley
10.
Fr
Elliot Knernschield
4:37.41a
Central Methodist
11.
Sr
Andrew Dare
4:38.29a
Baker
12.
Fr
Aaron Golding
4:39.17a
Mt Mercy
13.
Sr
Jamie Steury
4:41.33a
Baker
14.
Fr
Jacob Blackmon
4:45.05a
Mt Mercy
15.
Sr
Devin Stone
5:07.10a
Mt Mercy
16.
So
Jake Hensel
5:12.65a
Mt Mercy
17.
Jr
Jacob Herndon
5:13.48a
Mt Mercy
18.
Fr
Garrett Richard
5:14.58a
Benedictine (KS)
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Jamal Boma
8:48.73a
William Penn
2.
Fr
Greg Flores
8:54.18a
Baker
3.
Fr
Victor Reveles
9:00.95a
Missouri Valley
4.
So
Colton Forster
9:06.50a
Mt Mercy
5.
Sr
Evan Bowman
9:08.90a
Mt Mercy
6.
So
Joseph Barnes
9:11.97a
Benedictine (KS)
7.
Jr
Alfredo Vega
9:12.66a
Missouri Valley
8.
Fr
Elijah Green
9:13.69a
Benedictine (KS)
9.
Jr
Joseph Linder
9:14.04a
Baker
10.
Sr
Corey Matteson
9:19.65a
Baker
11.
So
James Lindstrom
9:19.89a
Mt Mercy
12.
Jr
Craig Stout
9:20.44a
Clarke
13.
Fr
Ulises Ortiz
9:20.63a
Missouri Valley
14.
Fr
Edwin Ortiz Lopez
9:21.23a
Missouri Valley
15.
So
Joseph Lynch
9:33.73a
Benedictine (KS)
16.
Sr
Andrew Dare
9:35.12a
Baker
17.
Fr
Daniel LaPlante
9:35.73a
Benedictine (KS)
3000m Racewalk
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Doug Hutcherson
14:12.04a
Central Methodist
2.
So
Jon Andersen
16:16.06a
Mt Mercy
3.
So
Daniel Rivera
16:29.86a
Baker
4.
Fr
Ben Downey
18:48.33a
Mid America Nazarene
5.
So
Taylor Murray
18:52.23a
Grand View
6.
Sr
Christopher Welch
19:17.56a
Graceland
7.
So
Brydon Wanner
20:19.82a
Mid America Nazarene
8.
Jr
Ray Quiroz
24:00.76a
Grand View
So
Roger Wadsworth
DQ
Avila University
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Jamal Boma
15:25.76a
William Penn
2.
Fr
Victor Reveles
15:35.61a
Missouri Valley
3.
Jr
Joseph Linder
15:40.07a
Baker
4.
Fr
Greg Flores
15:49.06a
Baker
5.
Fr
Edwin Ortiz Lopez
15:54.79a
Missouri Valley
6.
So
Joseph Barnes
15:55.00a
Benedictine (KS)
7.
Jr
Alfredo Vega
15:57.23a
Missouri Valley
8.
Sr
Evan Bowman
16:04.00a
Mt Mercy
9.
Jr
Craig Stout
16:04.14a
Clarke
10.
Sr
Corey Matteson
16:29.28a
Baker
11.
So
Logan Fraker
16:32.04a
Clarke
12.
So
Joseph Lynch
16:35.06a
Benedictine (KS)
13.
Sr
Brandon Velasco
16:38.53a
Mid America Nazarene
14.
Sr
Jamie Steury
16:53.92a
Baker
15.
Sr
Andrew Dare
16:56.87a
Baker
16.
Fr
Alex Arechavaleta
16:57.88a
Grand View
17.
Sr
Nathan Johnson
17:59.20a
Grand View
So
Colton Forster
DQ
Mt Mercy
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Michal Riha
8.33a
Mid America Nazarene
2.
So
Christopher Graham
8.35a
Mid America Nazarene
3.
Sr
Matt Mayeske
8.45a
Mid America Nazarene
4.
So
Jorden Nathan
8.65a
Grand View
5.
Sr
Markenson Charles
8.66a
William Penn
6.
Sr
Tirrell Brooks
8.81a
Graceland
6.
Fr
Logan Lamb
8.81a
Baker
8.
So
Emil Ozoria
8.84a
Avila University
60m Hurdles
- 42"
Heptathlon
- Finals
x
1.
Fr
Logan Lamb
8.81a
Baker
2.
Sr
Drew Gandy
9.00a
Central Methodist
3.
Jr
Seth Ahart
9.37a
Baker
4.
Fr
Jeremiah Connealy
9.42a
Benedictine (KS)
5.
Fr
Chris Krystofiak
9.59a
Grand View
6.
Sr
Earl George
9.65a
William Penn
7.
Fr
Donavan Switalski
9.87a
Graceland
8.
Sr
Logan Prewitt
10.14a
Culver-Stockton
9.
So
Christian Sarabia
11.80a
Graceland
10.
Fr
Zachary Kuntz
11.94a
Graceland
Sr
Stanley Thomas
DQ
Graceland
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Tirrell Brooks
8.42a
Graceland
2.
So
Christopher Graham
8.45a
Mid America Nazarene
3.
So
Michal Riha
8.46a
Mid America Nazarene
4.
Sr
Matt Mayeske
8.52a
Mid America Nazarene
5.
So
Emil Ozoria
8.64a
Avila University
6.
Sr
Markenson Charles
8.69a
William Penn
7.
Fr
Logan Lamb
8.71a
Baker
8.
So
Jorden Nathan
8.73a
Grand View
9.
Jr
Lucas Howard
8.85a
Central Methodist
10.
Sr
Drew Gandy
8.98a
Central Methodist
11.
Jr
Michael Riddle
9.10a
Baker
12.
Fr
Brenden Foster
9.14a
William Penn
13.
Sr
Jonathan Schwab
9.16a
Central Methodist
14.
Sr
Josh Chalker
9.18a
Baker
15.
So
Dustin Wintjen
9.20a
Culver-Stockton
16.
So
Tyler Albert
9.40a
William Penn
17.
Sr
Tavion Sharp
9.49a
Baker
18.
Fr
Fabien Franck-Love
12.66a
Baker
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:25.85a
Graceland
2.
Relay Team
3:26.03a
Mid America Nazarene
3.
Relay Team
3:29.89a
Grand View
4.
Relay Team
3:30.43a
Mt Mercy
5.
Relay Team
3:31.66a
Missouri Valley
6.
Relay Team
3:31.88a
Benedictine (KS)
7.
Relay Team
3:34.56a
Clarke
8.
Relay Team
3:37.87a
Culver-Stockton
9.
Relay Team
3:40.62a
Central Methodist
Relay Team
DQ
Baker
Relay Team
DQ
William Penn
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
8:05.59a
Benedictine (KS)
2.
Relay Team
8:09.50a
Missouri Valley
3.
Relay Team
8:10.39a
Mt Mercy
4.
Relay Team
8:12.44a
Central Methodist
5.
Relay Team
8:14.03a
Grand View
6.
Relay Team
8:20.60a
Clarke
7.
Relay Team
8:23.90a
Mid America Nazarene
8.
Relay Team
8:24.92a
Baker
9.
Relay Team
8:31.15a
Avila University
10.
Relay Team
8:50.68a
William Penn
11.
Relay Team
8:54.69a
Graceland
DMR 1200-400-800-1600m
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
10:50.22a
Missouri Valley
2.
Relay Team
10:57.03a
Benedictine (KS)
3.
Relay Team
10:58.69a
Baker
4.
Relay Team
11:02.25a
Central Methodist
5.
Relay Team
11:08.17a
Mt Mercy
6.
Relay Team
11:13.52a
Mid America Nazarene
7.
Relay Team
11:24.72a
Grand View
8.
Relay Team
11:31.07a
Clarke
9.
Relay Team
11:36.81a
William Penn
10.
Relay Team
11:37.65a
Graceland
Shot Put
- 16lb
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Chance Tatman
14.81m
Grand View
2.
Sr
Derek Seddon
14.67m
William Penn
3.
Jr
Corey Peoples
14.59m
Baker
4.
So
Jacob Goeller
14.40m
Grand View
5.
Sr
Taylor Mitchell
14.10m
Grand View
6.
So
Scott Brannan
13.77m
Benedictine (KS)
7.
Jr
Josh Hunt
13.62m
Central Methodist
8.
Jr
Charles Swift
13.22m
Graceland
9.
So
Clay Siefken
13.05m
Grand View
10.
So
Kelvin Polk
12.85m
William Penn
11.
Jr
Jeff Ruhlow
12.83m
Clarke
12.
Fr
Sage Ehresman
12.76m
William Penn
13.
Fr
Alec Convery
12.67m
Benedictine (KS)
14.
Fr
Anthony Cwiok
12.61m
Grand View
15.
So
Tommy Fish
12.58m
Graceland
16.
So
Josh Roberts
12.57m
Grand View
17.
So
Ryan Graves
12.33m
Avila University
18.
Jr
Derek Robinson
12.15m
William Penn
19.
Jr
Nick Patterson
11.95m
Baker
Jr
Tavares Brown-Henley
FOUL
Central Methodist
Shot Put
- 16lb
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Earl George
12.23m
William Penn
2.
Sr
Drew Gandy
10.60m
Central Methodist
3.
Jr
Seth Ahart
10.49m
Baker
4.
Fr
Jeremiah Connealy
10.15m
Benedictine (KS)
5.
Fr
Donavan Switalski
9.97m
Graceland
6.
Fr
Logan Lamb
9.96m
Baker
7.
So
Christian Sarabia
9.61m
Graceland
8.
Sr
Logan Prewitt
9.07m
Culver-Stockton
9.
Fr
Chris Krystofiak
8.96m
Grand View
10.
Sr
Stanley Thomas
8.28m
Graceland
11.
Fr
Zachary Kuntz
7.74m
Graceland
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Tristin Elmore
2.10m
William Penn
2.
So
Isaac Zitterkopf
2.07m
Mid America Nazarene
3.
So
Marcus Hastings
1.96m
William Penn
4.
Sr
Birdsong Warren
1.91m
Baker
5.
Fr
Zane Jacobs
1.91m
William Penn
6.
Sr
Tirrell Brooks
1.86m
Graceland
7.
Sr
Stanley Thomas
1.81m
Graceland
7.
Fr
Jeremiah Connealy
1.81m
Benedictine (KS)
9.
Fr
Leo Stewart
1.81m
Grand View
10.
Fr
Jacob Ehlen
1.76m
Mt Mercy
10.
Fr
Zachary Kuntz
1.76m
Graceland
11.
Fr
Donavan Switalski
1.76m
Graceland
12.
Fr
Elijah Gale
1.76m
Central Methodist
14.
Fr
Brenden Foster
1.71m
William Penn
Fr
Ryan Moshinsky
NH
Grand View
High Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Fr
Jeremiah Connealy
1.88m
Benedictine (KS)
2.
Fr
Zachary Kuntz
1.82m
Graceland
2.
Sr
Drew Gandy
1.82m
Central Methodist
4.
Sr
Stanley Thomas
1.79m
Graceland
4.
Fr
Donavan Switalski
1.79m
Graceland
4.
Fr
Logan Lamb
1.79m
Baker
7.
Sr
Logan Prewitt
1.76m
Culver-Stockton
7.
Sr
Earl George
1.76m
William Penn
9.
Jr
Seth Ahart
1.70m
Baker
10.
Fr
Chris Krystofiak
1.67m
Grand View
11.
So
Christian Sarabia
1.55m
Graceland
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Kiven Steitz
4.27m
Central Methodist
2.
Fr
Justin Halter
4.27m
Central Methodist
3.
Sr
Ben Carpenter
4.27m
Baker
4.
Sr
Matt Bush
4.27m
Baker
5.
Fr
Nick Peterson
4.12m
Clarke
6.
So
Ethan De Leon
4.12m
Baker
7.
So
Garrett Howland
4.12m
Baker
8.
So
Joshua Broadus
3.97m
Central Methodist
9.
Fr
Peyton Besand
3.82m
Central Methodist
10.
Sr
Jeff Fennewald
3.82m
Benedictine (KS)
10.
Fr
Jorge Pelayo
3.82m
Graceland
12.
Fr
Aaron Hodges
3.82m
Graceland
13.
Jr
Seth Ahart
3.67m
Baker
14.
So
Daniel Pugh
3.67m
Central Methodist
Jr
Garrett Heckman
NH
William Penn
Jr
Mitchell Barton
NH
Culver-Stockton
Fr
Zachary Kuntz
NH
Graceland
Fr
Michael Glenn
NH
Grand View
Pole Vault
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Seth Ahart
4.25m
Baker
2.
Sr
Drew Gandy
3.95m
Central Methodist
3.
Fr
Jeremiah Connealy
3.75m
Benedictine (KS)
4.
Fr
Logan Lamb
3.45m
Baker
4.
Sr
Logan Prewitt
3.45m
Culver-Stockton
6.
Fr
Zachary Kuntz
2.95m
Graceland
7.
Sr
Earl George
2.85m
William Penn
8.
Sr
Stanley Thomas
2.75m
Graceland
9.
Fr
Chris Krystofiak
2.65m
Grand View
10.
Fr
Donavan Switalski
2.55m
Graceland
10.
So
Christian Sarabia
2.55m
Graceland
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Tirrell Brooks
7.39m
Graceland
2.
So
Isaac Zitterkopf
7.06m
Mid America Nazarene
3.
So
Tristin Elmore
7.04m
William Penn
4.
Fr
TJ Molway
6.91m
Mid America Nazarene
5.
So
Marcus Hastings
6.81m
William Penn
6.
So
William Snorgrass
6.64m
Graceland
7.
Fr
Armando Payan
6.55m
Graceland
8.
Jr
Lucas Howard
6.51m
Central Methodist
9.
Fr
Daniel Headley
6.46m
Grand View
10.
Sr
Michael Lewis
6.38m
Mid America Nazarene
11.
Sr
Dejon Shaw
6.28m
William Penn
12.
Fr
Leo Stewart
6.27m
Grand View
13.
Jr
Cedric Shell
6.13m
Graceland
14.
So
Justin Starks
6.01m
Avila University
15.
Fr
Derrick Smith
5.94m
William Penn
16.
Jr
Michael Riddle
5.93m
Baker
17.
So
Sho Takaoka
4.92m
Mt Mercy
Long Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Fr
Logan Lamb
6.45m
Baker
2.
Jr
Seth Ahart
6.35m
Baker
3.
Fr
Jeremiah Connealy
6.26m
Benedictine (KS)
4.
Sr
Earl George
6.25m
William Penn
5.
Sr
Drew Gandy
6.24m
Central Methodist
6.
Sr
Logan Prewitt
5.81m
Culver-Stockton
7.
Sr
Stanley Thomas
5.76m
Graceland
8.
Fr
Donavan Switalski
5.58m
Graceland
9.
Fr
Chris Krystofiak
5.37m
Grand View
10.
Fr
Zachary Kuntz
5.24m
Graceland
11.
So
Christian Sarabia
5.16m
Graceland
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Michael Lewis
14.63m
Mid America Nazarene
2.
Fr
Jeremi Barnes
14.40m
Avila University
3.
So
Isaac Zitterkopf
14.28m
Mid America Nazarene
4.
So
William Snorgrass
13.82m
Graceland
5.
Jr
Cedric Shell
13.77m
Graceland
6.
So
Gustavo Caballero
13.43m
Mt Mercy
7.
Fr
Tyre Hall
13.38m
Clarke
8.
Fr
Daniel Headley
13.21m
Grand View
9.
Fr
Taariq Hall
12.90m
Avila University
10.
Fr
Leo Stewart
12.84m
Grand View
11.
So
Joshua Broadus
12.65m
Central Methodist
12.
Fr
Derrick Smith
12.30m
William Penn
13.
Fr
Devon Young
12.05m
Avila University
14.
So
Sho Takaoka
11.39m
Mt Mercy
Weight Throw
- 35lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Derek Seddon
19.05m
William Penn
2.
Jr
Corey Peoples
16.09m
Baker
3.
Fr
Austin Hill
15.31m
Grand View
4.
Jr
Justin Seaton
15.07m
Central Methodist
5.
So
Clay Siefken
15.05m
Grand View
6.
Sr
Taylor Mitchell
14.89m
Grand View
7.
Jr
Derek Robinson
14.86m
William Penn
8.
So
Josh Roberts
14.57m
Grand View
9.
So
Jacob Goeller
14.43m
Grand View
10.
Jr
Chance Tatman
14.20m
Grand View
11.
Jr
Josh Hunt
14.04m
Central Methodist
12.
So
Kelvin Polk
13.96m
William Penn
13.
So
Armando Arellanos
13.76m
Mt Mercy
14.
So
Anthony Wilson
13.59m
Grand View
15.
Jr
CJ Hess
13.52m
Baker
16.
Jr
Jeff Ruhlow
13.25m
Clarke
17.
Jr
Nick Patterson
13.04m
Baker
18.
So
Jesse Richards
10.97m
Avila University
Heptathlon Score
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Drew Gandy
4534
Central Methodist
2.
Fr
Logan Lamb
4422
Baker
3.
Jr
Seth Ahart
4362
Baker
4.
Fr
Jeremiah Connealy
4256
Benedictine (KS)
5.
Sr
Earl George
4131
William Penn
6.
Sr
Logan Prewitt
3925
Culver-Stockton
7.
Fr
Donavan Switalski
3560
Graceland
8.
Fr
Chris Krystofiak
3538
Grand View
9.
Fr
Zachary Kuntz
3093
Graceland
10.
Sr
Stanley Thomas
3055
Graceland
11.
So
Christian Sarabia
2883
Graceland
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
So
Olivia Brown
7.85a
Mid America Nazarene
2.
Fr
Savannah Butler
7.85a
Mid America Nazarene
3.
Jr
Ronnoja Ayers
7.89a
Grand View
4.
Fr
Asia Laudermilch
7.91a
William Penn
5.
Jr
Ivori Hood
7.94a
Avila University
6.
Fr
Malon Lee
8.00a
Missouri Valley
7.
Jr
Keishonda Rose
8.02a
Benedictine (KS)
8.
Fr
Breanna Judkins
19.05a
Clarke
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Jr
Ronnoja Ayers
7.96a
Grand View
4.
Jr
Ivori Hood
7.98a
Avila University
2.
Fr
Savannah Butler
7.99a
Mid America Nazarene
3.
So
Olivia Brown
7.99a
Mid America Nazarene
5.
Fr
Asia Laudermilch
8.01a
William Penn
6.
Fr
Malon Lee
8.07a
Missouri Valley
7.
Jr
Keishonda Rose
8.10a
Benedictine (KS)
8.
Fr
Breanna Judkins
8.10a
Clarke
9.
Jr
Paige Bray
8.13a
Culver-Stockton
10.
Fr
Dimetrea Hamilton
8.14a
Grand View
11.
Fr
Allie Flaws
8.15a
Grand View
12.
Jr
Erica Carradine
8.18a
Clarke
13.
Sr
Sha'Rhonda Clark
8.20a
Mt Mercy
14.
Fr
Pearl Morgan
8.21a
Central Methodist
15.
Fr
D'Janny Patterson
8.30a
William Penn
16.
Jr
Theresa Zehnle
8.34a
Central Methodist
17.
So
Jamaica Lovan
8.39a
Graceland
17.
Fr
Skylar Thompson
8.39a
Baker
19.
Fr
Cristina Lozano
8.42a
Missouri Valley
20.
Jr
Jade Gridiron
8.43a
Mt Mercy
21.
Fr
Jadyen Newbold
8.52a
Mid America Nazarene
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Ronnoja Ayers
25.97a
Grand View
2.
Jr
Ivori Hood
25.98a
Avila University
3.
Fr
Pearl Morgan
26.08a
Central Methodist
4.
Fr
Malon Lee
26.20a
Missouri Valley
5.
Jr
Keishonda Rose
26.36a
Benedictine (KS)
6.
Jr
Dorothy Adams
26.60a
Missouri Valley
7.
So
Gloria Mares
26.62a
Baker
8.
So
Olivia Brown
26.64a
Mid America Nazarene
9.
Fr
Asia Laudermilch
26.66a
William Penn
10.
Fr
Myan Elrington
26.80a
Baker
11.
Jr
Paige Bray
26.80a
Culver-Stockton
12.
Fr
Dimetrea Hamilton
26.93a
Grand View
13.
Fr
Allie Flaws
27.02a
Grand View
14.
Fr
Savannah Butler
27.03a
Mid America Nazarene
15.
Jr
Theresa Zehnle
27.64a
Central Methodist
16.
Fr
D'Janny Patterson
27.72a
William Penn
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Pearl Morgan
58.62a
Central Methodist
2.
Jr
Ronnoja Ayers
58.83a
Grand View
3.
Jr
Dorothy Adams
58.92a
Missouri Valley
4.
So
Victoria Marshall
59.33a
Mid America Nazarene
5.
Fr
Lillian Schnakenberg
59.78a
Central Methodist
6.
Jr
Theresa Zehnle
1:00.72a
Central Methodist
7.
Fr
Myan Elrington
1:02.02a
Baker
8.
Jr
Katie Roberts
1:02.06a
Grand View
9.
So
Gloria Mares
1:02.32a
Baker
10.
Jr
Ashli O'Shea
1:02.46a
Mt Mercy
11.
So
Mollie Ambuul
1:02.76a
Benedictine (KS)
12.
Fr
Ameilia Robinson
1:05.60a
Graceland
13.
Fr
Ellie Trosky
1:06.93a
Mt Mercy
600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Brianna Blackwell
1:37.74a
Mid America Nazarene
2.
So
Kathryn Vander Poel
1:38.52a
Mt Mercy
3.
Jr
Katie Roberts
1:39.30a
Grand View
4.
Sr
Danica Shimkus
1:41.60a
Benedictine (KS)
5.
Fr
Shadae Russell
1:43.70a
Missouri Valley
6.
Fr
Madeline Glodowski
1:43.83a
Graceland
7.
Fr
Claire Davis
1:44.80a
Mt Mercy
8.
Fr
Erin Wenzel
1:45.52a
Grand View
9.
Jr
Ziara McDowell
1:45.67a
Baker
10.
So
Katie Weaver
1:46.29a
Benedictine (KS)
11.
Sr
Jaidin Ross
1:48.17a
Grand View
12.
Jr
Bakita Kak
1:48.46a
Grand View
13.
So
Jazmine Reynolds
1:50.38a
Mt Mercy
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Kami Tabor
2:19.78a
Graceland
2.
Jr
Andrea Mendez
2:22.22a
Mid America Nazarene
3.
So
Kathryn Vander Poel
2:22.50a
Mt Mercy
4.
Fr
Mady Roth
2:27.24a
Mt Mercy
5.
Jr
Anna Cole
2:28.52a
Clarke
6.
Fr
Sydnei Crouch
2:29.54a
Missouri Valley
7.
Jr
Irene Moreno
2:33.58a
Graceland
8.
Fr
Penny Fenn
2:33.72a
Avila University
9.
So
Brianna Blackwell
2:33.78a
Mid America Nazarene
10.
Sr
Hannah Sobaski
2:40.01a
Grand View
11.
So
Abby Cross
2:42.01a
Central Methodist
12.
Jr
Kennedy King
2:42.67a
Grand View
800 Meters
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Ardeen Walker
2:32.47a
Mid America Nazarene
2.
Fr
Sheila Lazaro
2:35.32a
Missouri Valley
3.
Fr
Dacia Harris
2:35.49a
Mid America Nazarene
4.
Sr
Krista Bushkofsky
2:43.03a
Clarke
5.
Fr
Mackenzie Theiler
2:43.04a
Mid America Nazarene
6.
Jr
Camrie Ventry
2:43.15a
Benedictine (KS)
7.
Fr
Megan Meiller
2:45.06a
Grand View
8.
Jr
Kailani Killebrew
2:50.12a
Baker
9.
Sr
Ashlyn May
2:50.24a
Culver-Stockton
10.
So
MacKenzie Edmundson
2:51.00a
Graceland
11.
So
Taylor Richardson
3:01.26a
William Penn
12.
Sr
Nicole Sanborn
3:04.41a
Mt Mercy
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Andrea Mendez
3:04.65a
Mid America Nazarene
2.
Fr
Kami Tabor
3:07.66a
Graceland
3.
Jr
Kennedy King
3:13.91a
Grand View
4.
Fr
Tenka Stringer
3:15.22a
Avila University
5.
Fr
Andrea Ertz
3:18.22a
Mt Mercy
6.
Sr
Sydney Moser
3:24.70a
Benedictine (KS)
7.
Jr
Rosie Hollis
3:25.04a
Baker
8.
Fr
Allison Woods
3:34.91a
Mt Mercy
9.
Fr
Michaela Barretta
3:37.18a
Grand View
10.
Fr
Lezlie Wofford
3:47.43a
Culver-Stockton
11.
Sr
Madison Hagey
3:53.49a
Graceland
Sr
Hannah Sobaski
DQ
Grand View
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Elise Buchman
5:22.18a
Benedictine (KS)
2.
Sr
Lucy Leighton
5:22.18a
Benedictine (KS)
3.
So
Jocelyn Stillwell
5:29.14a
Mid America Nazarene
4.
Jr
Molly Pruett
5:31.36a
Mt Mercy
5.
Fr
Penny Fenn
5:31.90a
Avila University
6.
Fr
Janeane Hernandez
5:39.86a
Baker
7.
Fr
Vanessa Cortes
5:39.90a
Mt Mercy
8.
Jr
Guadalupe Gonzalez
5:40.38a
William Penn
9.
Fr
Kalee Dowell
5:40.44a
Graceland
10.
So
Emily Reisenburg
5:42.78a
Clarke
11.
So
Michelle Thayer
5:44.37a
Grand View
12.
So
Maria Doyle
5:45.11a
Benedictine (KS)
13.
So
Abby Cross
5:46.75a
Central Methodist
14.
Jr
Christa Nordgren
5:56.40a
Grand View
15.
Jr
Shannon Feurt
6:25.71a
Central Methodist
Jr
Katie Ross
DQ
Benedictine (KS)
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Lucy Leighton
10:38.83a
Benedictine (KS)
2.
Sr
Elise Buchman
10:43.65a
Benedictine (KS)
3.
Fr
Erin Krohn
10:50.77a
Mid America Nazarene
4.
Jr
Molly Pruett
10:58.15a
Mt Mercy
5.
Jr
Katie Ross
11:00.65a
Benedictine (KS)
6.
So
Kaylee Shanley
11:04.31a
Mid America Nazarene
7.
So
Alexa Zamora
11:10.43a
Mt Mercy
8.
Fr
Katie Hoffert
11:26.82a
Mt Mercy
9.
Jr
Rosie Hollis
11:29.33a
Baker
10.
Jr
Guadalupe Gonzalez
11:29.85a
William Penn
11.
Fr
Sarah White
11:36.10a
Benedictine (KS)
12.
Sr
Abri Perchetti
11:38.84a
Culver-Stockton
13.
So
Michelle Thayer
11:39.63a
Grand View
14.
Sr
Kendra Stewart
11:47.94a
Benedictine (KS)
15.
Sr
Hayley Leonard
12:07.27a
Grand View
16.
Jr
Bailey Horlander
12:08.44a
Baker
3000m Racewalk
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Brenda McCollum
16:08.24a
Baker
2.
Jr
Caitlin Apollo
16:40.91a
Baker
3.
Sr
Meredith Pickert
16:52.45a
Benedictine (KS)
4.
Fr
Emily Angell
21:14.82a
Central Methodist
5.
Sr
Hayley Leonard
21:55.33a
Grand View
6.
Fr
Quinci Cox
22:20.38a
Central Methodist
7.
Fr
Michaela Barretta
22:56.23a
Grand View
8.
So
Breanna Arroyo
24:33.12a
Mid America Nazarene
So
Alison Braun
DQ
Avila University
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Erin Krohn
18:48.36a
Mid America Nazarene
2.
So
Kaylee Shanley
19:09.14a
Mid America Nazarene
3.
Jr
Molly Pruett
19:18.37a
Mt Mercy
4.
So
Anna Heer
19:23.90a
Mid America Nazarene
5.
So
Alexa Zamora
19:31.21a
Mt Mercy
6.
Fr
Vanessa Cortes
19:36.78a
Mt Mercy
7.
Fr
Katie Hoffert
19:37.70a
Mt Mercy
8.
So
Michelle Thayer
19:47.18a
Grand View
9.
Fr
Cortlyn Eisle
19:58.20a
Mid America Nazarene
10.
Fr
Bethany Brown
20:01.26a
Mid America Nazarene
11.
Fr
Breanna Barney
20:07.24a
Mid America Nazarene
12.
Sr
Kendra Stewart
20:11.59a
Benedictine (KS)
13.
Jr
Guadalupe Gonzalez
20:48.50a
William Penn
14.
Fr
Paige Case
20:55.25a
Benedictine (KS)
15.
Sr
Hayley Leonard
20:57.47a
Grand View
16.
Jr
Bailey Horlander
21:09.58a
Baker
17.
Jr
Sydnee Hendricks
22:12.35a
Clarke
18.
Jr
Renate Richardson
22:46.37a
Culver-Stockton
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Krista Bushkofsky
9.00a
Clarke
2.
Fr
Dimetrea Hamilton
9.07a
Grand View
3.
Fr
Dacia Harris
9.23a
Mid America Nazarene
4.
Jr
Receva Duos
9.23a
Mt Mercy
5.
Fr
Irene Anderson
9.74a
Benedictine (KS)
6.
So
Jessica VanZuuk
9.83a
Grand View
7.
Fr
Morgan Choate
9.93a
Graceland
60m Hurdles
- 33"
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Krista Bushkofsky
9.03a
Clarke
2.
Fr
Dacia Harris
9.24a
Mid America Nazarene
3.
Fr
Sheila Lazaro
9.74a
Missouri Valley
4.
Jr
Kailani Killebrew
9.88a
Baker
5.
Fr
Ardeen Walker
9.93a
Mid America Nazarene
6.
So
MacKenzie Edmundson
10.20a
Graceland
7.
Sr
Ashlyn May
10.28a
Culver-Stockton
8.
Fr
Megan Meiller
10.44a
Grand View
9.
So
Taylor Richardson
10.48a
William Penn
10.
Fr
Mackenzie Theiler
10.63a
Mid America Nazarene
11.
Sr
Nicole Sanborn
10.65a
Mt Mercy
12.
Jr
Camrie Ventry
11.86a
Benedictine (KS)
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Krista Bushkofsky
9.07a
Clarke
2.
Fr
Dacia Harris
9.10a
Mid America Nazarene
3.
Fr
Dimetrea Hamilton
9.17a
Grand View
4.
Jr
Receva Duos
9.41a
Mt Mercy
5.
Fr
Irene Anderson
9.67a
Benedictine (KS)
6.
So
Jessica VanZuuk
9.79a
Grand View
7.
Fr
Camille Mancini
9.90a
Benedictine (KS)
8.
Fr
Morgan Choate
9.90a
Graceland
9.
Jr
Kailani Killebrew
9.97a
Baker
10.
So
Lydia VanVeldhuizen
10.00a
Grand View
11.
Sr
Ashlyn May
10.09a
Culver-Stockton
12.
Fr
Ellie Trosky
10.41a
Mt Mercy
13.
So
Julie Wise
10.57a
Mt Mercy
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
4:10.00a
Missouri Valley
2.
Relay Team
4:11.64a
Benedictine (KS)
3.
Relay Team
4:12.28a
Central Methodist
4.
Relay Team
4:14.04a
Mid America Nazarene
5.
Relay Team
4:15.28a
Graceland
6.
Relay Team
4:15.43a
Grand View
7.
Relay Team
4:15.60a
Mt Mercy
8.
Relay Team
4:39.98a
Culver-Stockton
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
9:44.87a
Mid America Nazarene
2.
Relay Team
9:50.93a
Mt Mercy
3.
Relay Team
10:04.40a
Grand View
4.
Relay Team
10:06.56a
Graceland
5.
Relay Team
10:07.13a
Baker
6.
Relay Team
10:18.66a
Benedictine (KS)
7.
Relay Team
10:22.11a
Clarke
8.
Relay Team
11:30.22a
William Penn
DMR 1200-400-800-1600m
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
13:21.43a
Baker
2.
Relay Team
13:24.94a
Mt Mercy
3.
Relay Team
13:41.06a
Clarke
4.
Relay Team
13:48.04a
Benedictine (KS)
5.
Relay Team
13:55.54a
Grand View
6.
Relay Team
14:31.46a
William Penn
7.
Relay Team
14:46.37a
Graceland
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
LaVon Davis
12.89m
Grand View
2.
So
Katelynn Rheingans
12.85m
Clarke
3.
So
Erin Soat
12.75m
Clarke
4.
Jr
Kendyl McDougald
12.42m
Mid America Nazarene
5.
Fr
Michelle Carrillo
12.04m
Grand View
6.
So
Hannah Shoemaker
11.94m
Mid America Nazarene
7.
So
Naomi Dalton
11.85m
Graceland
8.
Sr
Taylor Wells
11.83m
Grand View
9.
So
Celeste Sterling
11.53m
Graceland
10.
So
Mikayla Houston
11.47m
Clarke
11.
Sr
Mallory Haley
11.37m
Central Methodist
12.
So
Caroline Slaughter
11.33m
Grand View
13.
Jr
Stephanie Lane
11.28m
Graceland
14.
Fr
Delaney Dicus
11.16m
Clarke
15.
Fr
Brittany Richards
11.05m
Graceland
16.
So
Tyffaney Toms
10.93m
Grand View
17.
Fr
Elayna VanArsdale
10.83m
William Penn
18.
Fr
Sabrina Avery
10.82m
William Penn
19.
Fr
Rebecca Cleppe
10.67m
William Penn
20.
So
Karlie Johnson
10.62m
Culver-Stockton
21.
Fr
Meghan Hampton
9.67m
Mid America Nazarene
Shot Put
- 4kg
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Mackenzie Theiler
11.06m
Mid America Nazarene
2.
Sr
Nicole Sanborn
9.71m
Mt Mercy
3.
Sr
Krista Bushkofsky
9.49m
Clarke
4.
Fr
Sheila Lazaro
9.27m
Missouri Valley
5.
Sr
Ashlyn May
9.01m
Culver-Stockton
6.
So
MacKenzie Edmundson
8.82m
Graceland
7.
Jr
Kailani Killebrew
8.66m
Baker
8.
Fr
Dacia Harris
8.16m
Mid America Nazarene
9.
Fr
Ardeen Walker
7.56m
Mid America Nazarene
10.
So
Taylor Richardson
7.15m
William Penn
11.
Fr
Megan Meiller
6.86m
Grand View
12.
Jr
Camrie Ventry
6.27m
Benedictine (KS)
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Chantel Kyler
1.62m
Clarke
2.
Fr
Rachel Gadient
1.57m
Mt Mercy
3.
Fr
Dacia Harris
1.52m
Mid America Nazarene
4.
Fr
Ardeen Walker
1.52m
Mid America Nazarene
5.
Fr
Mackenzie Theiler
1.47m
Mid America Nazarene
5.
Sr
Lashaunda Yates
1.47m
Graceland
7.
Fr
Breanna Judkins
1.47m
Clarke
8.
Fr
Anna Colwell
1.47m
Central Methodist
9.
Jr
Kailani Killebrew
1.42m
Baker
9.
So
Raeshonda Chandler
1.42m
Mt Mercy
10.
So
MacKenzie Edmundson
1.42m
Graceland
10.
Sr
Krista Bushkofsky
1.42m
Clarke
12.
Fr
Rory Heywood
1.42m
Benedictine (KS)
14.
Fr
Megan Meiller
1.37m
Grand View
15.
Jr
Camrie Ventry
1.37m
Benedictine (KS)
High Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Mackenzie Theiler
1.56m
Mid America Nazarene
1.
Fr
Dacia Harris
1.56m
Mid America Nazarene
1.
Fr
Ardeen Walker
1.56m
Mid America Nazarene
4.
Jr
Kailani Killebrew
1.47m
Baker
5.
Sr
Krista Bushkofsky
1.44m
Clarke
6.
Fr
Sheila Lazaro
1.41m
Missouri Valley
6.
Fr
Megan Meiller
1.41m
Grand View
8.
So
Taylor Richardson
1.38m
William Penn
9.
Jr
Camrie Ventry
1.35m
Benedictine (KS)
9.
Sr
Nicole Sanborn
1.35m
Mt Mercy
9.
So
MacKenzie Edmundson
1.35m
Graceland
12.
Sr
Ashlyn May
1.32m
Culver-Stockton
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Kendal Holloman
3.27m
Baker
2.
Jr
Claire Andrews
3.12m
Graceland
3.
Jr
Amy Gully
2.97m
Graceland
4.
So
Alex Stenberg
2.97m
Benedictine (KS)
5.
So
Joy Bragg
2.82m
Graceland
5.
Sr
Maleta Montague
2.82m
Graceland
7.
Sr
Danica Shimkus
2.82m
Benedictine (KS)
8.
Fr
Maggie Shea
2.67m
Baker
9.
Fr
Kortnee Vaught
2.67m
Central Methodist
10.
Fr
Abby Eccles
2.67m
Culver-Stockton
11.
Fr
Logan Reed
2.37m
Central Methodist
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Raiven Ellis
5.38m
Mid America Nazarene
2.
Fr
Breanna Judkins
5.37m
Clarke
3.
So
Kayvona Bragg
5.35m
Avila University
4.
Fr
Skylar Thompson
5.34m
Baker
5.
So
Mattie Bradley
5.09m
Central Methodist
6.
Sr
Krista Bushkofsky
5.01m
Clarke
7.
Sr
Lashaunda Yates
4.94m
Graceland
8.
Fr
Ardeen Walker
4.93m
Mid America Nazarene
9.
Fr
Dacia Harris
4.93m
Mid America Nazarene
10.
Fr
Raven Jones
4.92m
Grand View
11.
Fr
Sarah Lucas
4.91m
Benedictine (KS)
11.
Sr
Nicole Sanborn
4.91m
Mt Mercy
13.
So
Jamaica Lovan
4.76m
Graceland
14.
Fr
Tannesha Edwards
4.71m
Graceland
15.
Jr
Kailani Killebrew
4.64m
Baker
16.
Sr
Sarah Mullins
4.56m
Baker
17.
So
Hannah Smith
4.54m
Central Methodist
18.
So
Catherine Boruch
4.49m
Benedictine (KS)
19.
So
Sierra Kolan
4.43m
Central Methodist
So
Megan Baysinger
FOUL
Grand View
Long Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Mackenzie Theiler
5.26m
Mid America Nazarene
2.
Fr
Ardeen Walker
5.18m
Mid America Nazarene
3.
Fr
Sheila Lazaro
5.03m
Missouri Valley
4.
Sr
Krista Bushkofsky
5.00m
Clarke
5.
Jr
Kailani Killebrew
4.83m
Baker
6.
Sr
Nicole Sanborn
4.81m
Mt Mercy
7.
Fr
Dacia Harris
4.72m
Mid America Nazarene
8.
Fr
Megan Meiller
4.54m
Grand View
9.
So
Taylor Richardson
4.53m
William Penn
10.
Jr
Camrie Ventry
4.51m
Benedictine (KS)
11.
So
MacKenzie Edmundson
4.14m
Graceland
12.
Sr
Ashlyn May
4.05m
Culver-Stockton
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Raiven Ellis
11.43m
Mid America Nazarene
2.
So
Hannah Smith
10.71m
Central Methodist
3.
So
Chantel Kyler
10.60m
Clarke
4.
Fr
Sarah Lucas
10.54m
Benedictine (KS)
5.
So
Catherine Boruch
10.34m
Benedictine (KS)
6.
Jr
Cassie Helena
10.27m
Benedictine (KS)
7.
Fr
Irene Anderson
10.25m
Benedictine (KS)
8.
Fr
Myan Elrington
10.03m
Baker
9.
Fr
Raven Jones
9.90m
Grand View
10.
So
Stesha Crosby
9.72m
Avila University
11.
So
Sierra Kolan
9.56m
Central Methodist
12.
So
Karley Jaynes
9.54m
Mt Mercy
13.
So
MacKenzie Edmundson
9.30m
Graceland
14.
So
Jessica Anderson
9.14m
Clarke
Weight Throw
- 20lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Preston Kopp
16.93m
Clarke
2.
Sr
Taylor Wells
16.43m
Grand View
3.
So
Mikayla Houston
16.25m
Clarke
4.
Fr
LaVon Davis
15.38m
Grand View
5.
Fr
Annabelle Haarstad
15.09m
Graceland
6.
So
Naomi Dalton
14.47m
Graceland
7.
Sr
Cherise Cox
14.44m
Grand View
8.
Jr
Kelsey Cook
14.28m
Central Methodist
9.
Fr
Rebecca Cleppe
14.17m
William Penn
10.
Fr
Sabrina Avery
14.03m
William Penn
11.
So
Celeste Sterling
14.01m
Graceland
12.
Fr
Michelle Carrillo
13.90m
Grand View
13.
So
Erin Soat
13.84m
Clarke
14.
So
Hannah Shoemaker
13.71m
Mid America Nazarene
15.
So
Tyffaney Toms
13.41m
Grand View
16.
So
Rhiana Becker
13.39m
Baker
17.
Jr
Kendyl McDougald
13.29m
Mid America Nazarene
18.
Sr
Mallory Haley
13.28m
Central Methodist
19.
Fr
Elayna VanArsdale
12.76m
William Penn
20.
Fr
Meghan Hampton
12.71m
Mid America Nazarene
21.
Jr
Kristi Feldman
12.29m
Mt Mercy
Pentathlon Score (Indoor)
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Dacia Harris
3070
Mid America Nazarene
2.
Fr
Ardeen Walker
3056
Mid America Nazarene
2.
Fr
Mackenzie Theiler
3056
Mid America Nazarene
4.
Sr
Krista Bushkofsky
3053
Clarke
5.
Fr
Sheila Lazaro
2961
Missouri Valley
6.
Jr
Kailani Killebrew
2741
Baker
7.
Fr
Megan Meiller
2435
Grand View
8.
Sr
Nicole Sanborn
2398
Mt Mercy
9.
So
MacKenzie Edmundson
2380
Graceland
10.
Sr
Ashlyn May
2335
Culver-Stockton
11.
So
Taylor Richardson
2251
William Penn
12.
Jr
Camrie Ventry
2120
Benedictine (KS)
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
6066 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
HAAC Indoor Championships
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for HAAC Indoor Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2010
1
1
Show 4 more
Hashtags
#haac
#indoor-championships
#heart-of-america
#conference-championships
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!